Menüler

İÇ KONTROL, KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ VE SÜREÇ DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI

05.10.2018


24-28 EYLÜL 2018 tarihleri arasında DSİ 4. Bölge Müdürlüğü (KONYA) Eğitim Tesislerinde gerçekleştirildi.

Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “İç Kontrol, Kurumsal Risk Yönetimi ve Süreç Değerlendirme Çalıştayı” 24-28 Eylül 2018 tarihleri arasında Daire Başkanlıklarımız ile Bölge Müdürlüklerimizden 65 personelin katılımı ile DSİ 4. Bölge Müdürlüğü (Konya) Eğitim Tesislerinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

 

     Strateji Geliştirme Dairesi Başkan Yardımcısı Mustafa PARLAK yaptığı açılış ve genel değerlendirme konuşmasında; çalıştayın kurumumuz için önemine değinmiş olup İç Kontrol Sistemi ile Kurumsal Risk Yönetimi ve Süreç Değerlendirme konularında bu zamana kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermiş ve emeği geçen personel ile tüm katılımcılara teşekkürlerini ifade etmiş ve beklentilerini dile getirmiştir.

     DSİ 4. Bölge Müdürlüğü (Konya) Bölge Müdür Yard. Mehmet Muhittin ÖZYALVAÇ ise Bölge Müdürlüğü faaliyetleri hakkında bilgi vermiştir.

 

     Daha sonraki günlerde;  4 adet çalışma grubu toplamda 7 adet Temel Süreç ve bunlara bağlı Genel Müdürlük Risklerinin değerlendirildiği kendi uhdelerindeki konuları çalışarak başarılı bir şekilde neticelendirmişler ve gruplar tamamlamış olduğu çalışmaları sunumlar halinde diğer katılımcılarla paylaşarak, tüm katılımcıların görüş ve önerilerinin çalışmaya yansıtılması sağlanmıştır.

Genel değerlendirmenin yapıldığı son gün Strateji Geliştirme Daire Başkan Yardımcısı Mustafa PARLAK yaptığı kapanış konuşmasında, yapılan çalışmaların Kurumumuz için önemine değinmiş, çalışmanın başarılı geçtiğini belirterek bu çalışmada emeği geçen tüm katılımcılara katılımları ve katkıları dolayısıyla teşekkürlerini sunmuştur.

Katılımcılara katılım belgeleri takdim edilerek çalışma neticelendirilmiş, bu tür seminer ve çalıştay programlarının her yıl tekrarlanmasının çok faydalı olacağı dilek ve temennileri, katılımcılar tarafından dile getirilmiştir.